Mindannyian úton vagyunk. Az úton pedig keressük társainkat, kitűzött céljainkat és a végtelent. Általuk legszebb, legnemesebb énünket, önmagunkat.
A 2020/21-es tanév tanulmányi terve
Tudunk-e ma, megannyi riasztó előjel közepette bizalommal nézni a jövőbe? Ha igen, mi a mi reményünk alapja? Ha nem, milyen félelmeink vannak? A Iosephinum Szakkollégium 2019/20-as tanévében közös jövőnk kihívásaival szeretnénk foglalkozni. A jövőbelátás és a jövő alakítása Platóntól Orwellen át napjaink tudományos jövőkutatásáig foglalkoztatja az emberiséget. Így természetesen minket is!
A 2018/19-es tanév során a szabadság különböző dimenzióit járjuk körül. Kutatjuk a szabadság jelenlétét személyes szinteken, a közösségi és társadalmi kapcsolatokban, az ideológiai, politikai és vallási rendszerekben.
Ki vagyok én? Honnan jövök, merre tartok? Kikhez tartozom? Tudom-e magam nyíltan vállalni, hogy másokat is szabadon felvállalhassak?
Kérdéseink az identitásról aktuálisabbak, mint valaha. Fontosnak tartjuk ezért, hogy a Iosephinum Szakkollégium kérdései az identitásról a program résztvevőit saját válaszaikkal identitásuk mélyebb rétegeihez vezessék.
Szakkollégiumunk 2016/17-es programkínálata abban szeretné segíteni kollégistáit, hogy választott hivatásuk során a segítő, szakmai kapcsolatok építésében kompetensek legyenek. Előadásaink a kiégéstől a segítő szindrómáig, szemináriumaink a segítő kapcsolati attitűdök gyakorlásáról és az önismeretről azt a célt szolgálják, hogy szakmaiságuk ne váljon el soha emberségüktől.
A 2015/16-os tanév szakkollégiumi programjaival segíteni szeretnénk Neked, hogy saját életedben lásd a színeket, a perspektívákat, hogy több nézőpontból is merj ránézni helyzetekre, hogy legyen bátorságod a reflexióra, a gyarapodásra az önismeretben és a személyes fejlődésben.